خرید و فروش زرشک عمده پترگان

خرید و فروش زرشک عمده پترگان

خرید و فروش زرشک عمده پترگان

خرید و فروش عمده  زرشک پترگان

 

اگر قصد خرید عمده زرشک دارید ، جهت کسب اطلاعات قبل از خرید زرشک لطفا این مقاله را تا انتها بخوانید .

 

میوه زرشک و کشت آن 

 

با توجه به آن که بالاتر از ۹۰ درصد از سطح زیر کشت زرشک در شهرهای قائنات و زیرکوه قرار دارد (هرچند این رقم خیلی کمتر از آمار سازمان جهاد کشاورزی استان می باشد)

کشت زرشک یکی از بهترین گزینه ها در الگوی کشت منطقه میباشد.

 

بررسی نسبت سطح زیر کشت هر کشاورز با مزیت های نسبی این محصول در منطقه به ویژه ایجاد اشتغال فصلی نشان می‌دهد که زرشک در کنار زعفران می تواند به عاملی اساسی در رشد اقتصادی خراسان جنوبی تبدیل گردد.

زرشک و زعفران از محصولات مهم و استراتژیک کشاورزی در خراسان هستند که شهرهای قائن و  زیرکوه را به مراکز مهم کشت خود تبدیل نموده اند.

 

پارامترهای متعددی چون خرده مالکی، کمبود آب، نیروی کار فراوان و دانش اقلیمی و تجربی موجب شده زرشک و زعفران جایگاه واقعی خود را در این مناطق پیدا کنند.

در وضعیت اقتصادی کنونی با توجه به شرایط متفاوت و تحلیل‌برنده‌ای که با آنها مواجهیم بیشترین ضرر و زیان کشت های پراکنده در کشور و عدم ثبات قیمت ها به اوضاع مالی خرده مالکین وارد می گردد.

 

برای حفظ اشتغال به زرشک و زعفران در خراسان و رسیدن به امنیت شغلی در این زمینه تدابیر و برنامه ریزی‌های پیوسته بخش کشاورزی ضروری میباشد.

 

واضح  است که اگر به هر علتی کشت زرشک و زعفران در خراسان افت نماید و کشاورزان شغل خود را از دست بدهند اقتصاد این مناطق با مسئله‌ای جدی روبه‌رو خواهد شد.

 

کاربرد وسیع زعفران و زرشک در صنایع غذایی و دارویی و انحصار کشت آنها به خراسان جنوبی باعث شده خراسان‌جنوبی چون منطقه‌ای طلایی در جغرافیای ایران بدرخشد.

 

اما کمبود آب و روشهای آبیاری انحصاری از مهم‌ترین عوامل محدودکننده زراعت در خراسان جنوبی است.

 

نیاز آبی کم زرشک و زعفران نسبت به محصولات کشاورزی دیگر موجب شده جایگاه زرشک و زعفران در منطقه حفظ شود و سطح بیشتری از زمینها زیر کشت این دو محصول ارزشمند قرار گیرند.

 

یکی از مسائل مهم در کشت زعفران و زرشک به وضعیت اشتغال در منطقه خراسان جنوبی مربوط میگردد.

ایجاد اشتغال به خصوص در شهرهای خراسان جنوبی و رضوی از دغدغه‌های مهم مسئولین میباشد و این در حالی است که مساحت معینی از زمین کشاورزی برای تعداد قابل توجهی از افراد، اشتغال فصلی ایجاد می نماید.

 

در ضمن پس از تولید زرشک و زعفران نیز هنوز پتانسیل زیادی برای اشتغال در زمینه نگهداری و پخش این محصولات و زمینه‌های دیگر وجود دارد.

به خصوص این مقوله از آن جهت اهمیت دارد که در صورت هرگونه ضرر و زیان و افت اقتصادی در منطقه، روستاییان به سمت شهرها گرایش پیدا کرده و با موج مهاجرت های بی برنامه روبرو خواهیم گشت.

 

مصرف عمده زرشک

 

ما ایرانی‌ها با شنیدن کلمه زرشک به یاد غذای محبوب شان یعنی زرشک پلو با مرغ ایرانی می افتیم که در ضیافت ها به یکی از غذاهای زینت بخش سفره های ایرانی تبدیل گشته .

 

رنگ و عطر خوش زعفران در کنار رنگ زیبای زرشک و عطر و طعم برنج شمالی یک پکیج عالی و خوشگوار به وجود می آورد که هیچ کس نمی تواند از خاطره‌ی آن دل بکند.

 

اما به غیر از زرشک‌پلو غذا های زیادی هستند که در آنها زرشک نقشی مکمل و زینت بخش دارد.

بسیاری از سالادها، دلمه ها، ته‌چین و غذاهای دیگر به طعم و رنگ دلنشین زرشکی احتیاج دارند. از زمان‌های قدیم زرشک به عنوان مزه در خوراکیهای ایرانی استفاده می‌شد و آب زرشک نیز یکی از نوشیدنی های اساسی در رفع عطش در فصل‌های گرم سال بوده.

 

علاوه بر این مصارف خوراکی، زرشک در تهیه بسیاری از مواد بهداشتی و داروها استفاده می شود. خاصیت تسکین دهندگی زرشک در بسیاری از مسکن ها به کار گرفته می‌شود و از آن در بعضی از داروها برای تمیز کردن خون و دیگر اجزای داخلی بدن استفاده می گردد.

 

یکی از موارد مصرف دارویی زرشک بسیار مهم است و آن نقش زرشک در پاکیزگی کبد است که عضوی اساسی در تامین سلامتی بدن می باشد.

چرا که زرشک و آب زرشک باعث پاکسازی کبد میشود.

 

در طب سنتی ایرانی نیز خواص بهبود دهنده زرشک‌ برای طبیبان بارز بوده و اطبا از آن در رفع بسیاری از بیماریهای زیر استفاده می کردند: کم خونی، اسهال، قند، انقباض رگ ها، مشکل هاضمه، مسمومیت، مشکلات کبد و صفرا، عفونت ادراری، جریان خون ضعیف، درد و بی قراری.
زرشک حاوی نوعی چرک‌ خشک‌کن می باشد که در نابودی ذرات میکروسکوپی بیماری‌زا موثر است.

 

نکته‌ی قابل تأمل دیگر در مورد زرشک این است که نه تنها میوه زرشک خواص درمانی زیادی دارد بلکه تمام اجزای درختچه زرشک حاوی مواد عالی برای رفع بسیاری از بیماری ها هستند.

 

زرشک محصول یونیک و منحصر به فردی است. چراکه  تنها در ایران تولید می شود و عمده صادرات زرشک از دویست، سیصد تن بالاتر نمی رود. با توجه به تولید هزاران تن زرشک در ایران، این میزان صادرات زرشک بسیار ناچیز بوده و می توان نتیجه گیری نمود که عمده زرشک تولیدی ایران در داخل کشور نیز مصرف می گردد. از جمله مصرف کنندگان داخلی زرشک می توان به لیست زیر آشاره نمود.

خرید زرشک

 

برای خرید زرشک قائن و زیرکوه (زرشک خراسان جنوبی )در صورت وجود زمان و انرژی و هزینه کافی می توانید در محل تولید زرشک حضور پیدا کنید و زرشک را مستقیم از تولید کنندگان زرشک خرید که هم به انواع سطوح کیفی زرشک دسترسی وجود داشته باشد و هم با قیمت مناسبی خریداری انجام شود.

 

ولی در صورت دوری راه و نبود امکانات می توان به سایتهای معتبر خرید و فروش زرشک در زمینه خرید و فروش و تجارت زرشک مراجعه کرد و اطلاعات لازم را کسب نمود.

سپس تماس با عوامل این سایت مراحل خرید زرشک و قیمت آن را به حداقل می رساند و با خرید حضوری در دفتر سایت امنیت لازم را برای مبادلات و رد و بدل کردن پول فراهم می کند شرکت یزدان پترگان آریا  می تواند شما را از خریدی مطمئن با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی بهره مند سازد.

 

خرید وفروش عمده زرشک

 

خرید عمده زعفران و زرشک خرید زرشک و زعفران
خرید و فروش زرشک
خرید عمده زرشک پفکی
خرید عمده زعفران
زرشک پفکی پترگان

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.