قیمت انواع زرشک که در ایران تولید میشود

قیمت انواع زرشک که در ایران تولید میشود

قیمت انواع زرشک که در ایران تولید میشود

بهترین انواع زرشک دنیا در ایران تولید می شود، اما این انواع کدام اند؟ تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری در چیست؟ در ادامه توضیحات کاملی در رابطه با انواع زرشک تولیدی ایران و همچنین قیمت روز و شرایط بسته بندی در زمان خرید و فروش و بخصوص صادرات این محصول به شما ارائه می دهیم.
محصول زرشک از استراتژیک های کشاورزی تولیدی ایران است که در انواع دانه اناری و پفکی به صورت عمده و صنعتی تولید می شود.

در رابطه با انواع زرشک در مقاله تفاوت زرشک پفکی و زرشک اناری بیان شده اما قبل از هر چیز یک ابهام اولیه را درباره انواع این محصول برطرف می سازیم:

بسیاری تصور می کنند انواع زرشک مانند انواع پسته یا خرما از درختان متفاوتی برداشت می شوند در حالی که اینطور نیست. بلکه درختان این محصول همه یکسان اند (البته تولیدات مناطق مختلف به علت شرایط آب و خاکی متفاوت، کیفیت ها و ویژگی های کمی متفاوت دارند). تولید انواع زرشک مرتبط با شیوه های فرآوری اولیه این محصول بعد از برداشت است.

قیمت انواع زرشک تولیدی ایران

در زمینه قیمت انواع زرشک نکات متعددی در نرخ گذاری دخیل است. برخی از پارامتر های مهم:

رنگ زرشک: شاید به جرات بتوان گفت این مسئله مهمترین نکته در تعیین قیمت است.
به هر میزان که زرشک رنگ روشن تری داشته باشد مرغوب تر شناخته می شود.
البته شفافیت رنگ زرشک به معنی کال یا آفت زده بودن بار نیست و نباید قهوه ای رنگ شده باشد.

میزان رطوبت زرشک: این مطلب متناسب با سلیقه خریدار تغبیر می کند. به این معنا که برخی از مشتریان تمایل دارند بار زرشک خریداری شده کاملا خشک و با حداقل رطوبت باشد درحالی که برخی دیگر رطوبت بار را نشانه و دلیلی بر تازگی و مرغوبیت زرشک می دانند.
مسلما هرچقدر رطوبت زرشک بیشتر باشد قیمت آن کمتر است و هرچقدر خشک تر قیمت بالاتری دارد.

میزان رطوبت زرشک: این مطلب متناسب با سلیقه خریدار تعبیر می شود. به این معنا که برخی از مشتریان تمایل دارند بار زرشک خریداری شده کاملا خشک و با حداقل رطوبت باشد درحالی که برخی دیگر رطوبت بار را نشانه و دلیلی بر تازگی و مرغوبیت زرشک می دانند.
مسلما هرچقدر رطوبت زرشک بیشتر باشد قیمت آن کمتر است و هرچقدر خشک تر قیمت بالاتری دارد.

بسیاری دیگر از پارامتر ها بر اساس استاندارد های مشتریان و موارد استفاده آن ها تعیین می شوند.

با این وجود شرکت پترگان واقع در قاینات(استان خراسان جنوبی)، بر اساس بالاترین استاندارد های صادراتی خود اقدام به ارائه محصول هم برای بازار داخل و هم بازار صادرات می نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.