بهترین زرشک ایران کدام است؟

بهترین زرشک ایران کدام است؟

بهترین زرشک ایران کدام است؟

زرشک یکی از کالاهای اساسی آشپزی میباشد که از آن برای تزیین و طعم دادن به غذا استفاده می‌شود.

خواستگاه اصلی زرشک کشور از بین سایر کشورها کشور ایران می‌باشد که شهر قائنات از توابع شهر مشهد بزرگترین مرکز تولید زرشک در دنیاست.

استفاده از زرشک باعث طعم دادن بهتر به غذا شده و جدایی از خواصی که دارد می‌توان از آن برای تهیه خوراکی‌های دیگری نظیر مربا، لواشک و … نیز استفاده کرد.

در این پست قصد داریم به راهنمای خرید زرشک پرداخته و بهترین زرشک ایران را که با عنوان برندهای بزرگ به کشورهای خاور دور صادر می‌شود را بررسی نماییم.

 

بهترین زرشک ایران کدام است؟

 

«زرشک» طبعی سرد و خشک دارد. این دانه‌های کوچک و پفکی دارای مقدار زیادی ویتامین c بوده و می‌توان آن را برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده نمود.

علاوه بر این گزینه‌ی بسیار مناسبی برای تنظیم فشارخون، برای تنظیم قند خون، چربی خون، پایین آورنده اوره و شست و شوی کبد و کلیه و تصفیه خون استفاده کرد.

این چاشنی خوشمزه با کبد و پوست بسیار دوست و همراه میباشد.

ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زرشک در دنیا میباشد که در این میان استان خراسان جنوبی  و شهرستان قائنات و زیرکوه  با در اختیار داشتن نزدیک به 97 درصد از اراضی زیر کشت این محصول، تولید 95 درصد از زرشک دنیا را تامین می کند.

برندهای مختلفی از زرشک در ایران وجود دارند که این محصولات را به خوبی از هم جدا  کرده و در انواع مختلف زرشک سیاه و زرشک قرمز روانه بازار می‌کنند.

نکاتی درمورد نگهداری زرشک پترگان

زرشک یک محصول کشاورزی است که در صورت دقت نکردن در نگهداری باعث خرابی شده و ممکن است که فاسد شود.

کافیست بدانید مهم‌ترین نکته برای نگهداری زرشک این است که آن را داخل فریزر قرار دهید تا هم تازه بماند و هم اینکه از یخ‌زدگی محافظت شود.و از سیاه شدن و کرم گرفتن آن جلوگیری کنید.

 

برای خرید عمده زرشک پفکی با ما تماس بگیرید:

+989152170473

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.