چرا یزدان پترگان آریا ؟واقعا چرا!!!!!!!!!!

چرا یزدان پترگان آریا ؟واقعا چرا!!!!!!!!!!

چرا یزدان پترگان آریا ؟واقعا چرا!!!!!!!!!!

ممکن است بسیاری از شما این سوال را از خود بپرسید که چرا پترگان؟؟؟؟؟؟!!!!!!چرا نامی که به زرشک و فرآوره های آن اشاره داشته باشد را برای این مورد انتخاب نکرده اند؟

انتخاب این اسم  بی حکمت نبوده و مسلما رمز و رازی پشت این انتخاب نهفته است . پس بهتر است بیش از این به کنجکاوی شما دامن نزنیم و به اصل مطلب بپردازیم.

پترگان در لغت به معنای : بزرگان و تاج دارن می باشد و وجود تاج در لوگو نشان دهنده تاکید بر این مفهوم می باشد و در جغرافیا  یک نام از شرقی ترین بخش های ایران (شهر زعفران یعنی قائنات)است . که این مورد به وطن پرست بودن اعضای این سیستم تاکید فراوان دارد و از جهاتی قابل ستایش است. و اما  یزدان که در لغت به معنای آفریدگار و در جغرافیا به نقطه اتصال پترگان و افغانستان گفته میشود.

پس به طور کلی می توان گفت  که نام یزدان پترگان هم به معنای آفریدگار بزرگان است و هم نمادی است برای پررنگ تر کردن مکان و سرمنشاء ایجاد شرکت و فروشگاه یزدان پترگان آریا می باشد.

وجود کارخانه بزرگ پترگان در این منطقه که یکی از افتخارات این شهرستان می باشد سندی است  برگسترده بودن فعالیت این شرکت که در مقاله های بعدی به شرح این کارخانه خواهیم پرداخت پس با ما باشید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.